Aktualności

Mile złego początki!

• autor: admin, 2017-03-19 20:47

Konfeks Legnica - Iskra Ksieginice 2:5 (2:3).

Bramki: Janeczko i Kryza (Konfeks) oraz Cygan, Rytkowski, Bar, Srebniak i Staszak.

Iskra udanie zrehabilitowała się po porażce w pierwszej wiosennej kolejce. Choć początek tego nie wskazywał to goście ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Kibice zebrani na stadionie Konfeksu nie musieli długo czekać na gola otwierającego spotkanie. Już w 10. minucie gospodarze po raz pierwszy zaskoczyli Piotra Krysę, w przeszłości występującego dla legnickiego zespołu. Pierwsze dośrodkowanie w pole karne zdołali wybić obrońcy, ale poprawka trafiła na głowę Michała Janeczko, który trafił do siatki.

10' 1:0 Janeczko (Konfeks),

Konfeks zdawał się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń, w zarodku dusząc akcję Iskry i odpowiadać groźnymi kontrami. Jedna z nich przyniosła drugie trafienie. Pozyskany zimą Dawid Kryza otrzymał podanie na skraju pola karnego, ściął do środka i przymierzył tuż przy dalszym słupku, nie dając szans golkiperowi gości.

24' 2:0 Kryza (Konfeks),

Podopieczni Remigiusza Postrożnego dopiero po drugim golu odważniej ruszyli do przodu, ale ich akcje choć robiły sporo wiatru, to nie stwarzały większego zagrożenia. Wreszcie na niespełna kwadrans przed końcem księginiczanie wywalczyli rzut rożny, po którym Dawid Cygan zdobył bramkę kontaktową.

30' 2:1 Cygan as. Szotkiewicz,

Nim gospodarze otrząsnęli się po stracie pierwszego gola, Iskra doprowadziła do remisu! Rafał Rytkowski wyprzedził jednego z defensorów Konfeksu, stanął oko w oko z Mateuszem Wolińskim i pewnie trafił do siatki.

31' 2:2 Rytkowski,

W końcówce pierwszej połowy kibice mogli obejrzeć ciekawą wymianę ciosów, bo najpierw po niepewnej interwencji Krysy, przed utratą gola gości uratowali defensorzy, a w odpowiedzi pozostawiony przy dalszym słupku bez opieki Maciej Bar uderzył obok bramki. Wydawało się, że 20-letni zawodnik stracił szansę na zostanie bohaterem pierwszej odsłony, ale w doliczonym czasie gry, blok defensywny Konfeksu znów był bierny przy ataku Iskry i tym razem Bar uderzeniem w krótki róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie! Gospodarze nie zdążyli nawet wznowić gry, bo sędzia zaprosił obie ekipy na przerwę.

45' 2:3 Bar as. Rytkowski,

Po zmianie stron legniczanie początkowo przeważali, jednak nic z tego nie wynikało. Iskra odgryzała się kontratakami i po jednym z nich wywalczyła rzut wolny, po którym o centymetry chybił Cygan. Z minuty na minutę goście przejmowali inicjatywę, czego efektem były kolejne okazje do zdobycia gola. Dobrą szansę miał wprowadzony z ławki rezerwowych Roman Staszak, ale uderzył niecelnie, moment później z dystansu przymierzył Maciej Srebniak, jednak Woliński pewnie złapał piłkę. Końcówka spotkania to już pokaz siły przyjezdnych, którzy po raz kolejny w bardzo krótki odstępie czasu zdobyli dwa gole. Na 4:2 trafił Srebniak, o którym całkowicie zapomnieli defensorzy Konfeksu, pozostawiając go bez opieki, a wynik niespełna dwie minuty później ustalił Staszak, z najbliższej odległości dobijając odbity przez bramkarza strzał z dystansu. Strzał przy ostatnim golu poprzedziła kapitalna akcja gości, podczas której piłka tuż przed polem karnym Konfeksu chodziła jak po sznurku, kompletnie obnażając bezradność gospodarzy.

79' 2:4 Srebniak as. Rytkowski,

80' 2:5 Staszak as. Szotkiewicz.

W doliczonym czasie gry kolejny gwóźdź do trumny mógł wbić Bar, jednak Woliński częściowo zrehabilitował się za nieudaną interwencję kilka minut wcześniej i nogą sparował piłkę.

żródło: e-legnickie.pl