Mamy nowego lidera okręgówki!

• autor: iskraK, 2016-11-13 17:53

Odra Ścinawa - Iskra Księginice 2:0 (0:0).

bramki dla Odry: Łodej 2.

Spotkanie na szczycie trochę rozczarowało kibiców Iskry, którzy spodziewali się więcej po swoich ulubieńcach. Niestety to pierwszy mecz w tym sezonie kiedy Iskra nie zdobywa choćby  bramki. Jednak punkty wywalczone wcześniej pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej na przeciwko siebie wyszły dwie najsilniejsze jedenastki klasy okręgowej. Pierwsze minuty pokazały, że Iskra trochę przestraszona schowała się ograniczając swoje poczynania do wybijania piłki i przeszkadzaniu gospodarzom w inicjowaniu kolejnych akcji. Składne akcje Odry, a przede wszystkim duża liczba stałych fragmentów gry siała postrach pod bramką Tomka Wasilewskiego. Iskra z dużym szczęściem dograła do końca pierwszej połowy nie tracąc przy tym bramki. W akcjach ofensywnych gości można odnotować tylko dogodną sytuację Steca i akcję Kocota, który niedokładnie dograł w pole karne do Srebniaka.

Na drugą połowę lepiej zmotywowani i z większą wolą zdobycia bramki wyszli Ksieginiczanie. Jednak ich akcje nie przynosiły skutku. Po jednej okazji miał Srebniak i Bar, ale piłka tego dnia nie chciała wpaść do siatki Odry.

Kiedy wydawało się, że ani jedni, ani drudzy nie zdobędą gola błąd popełnia bramkarz Iskry.  Przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego nie interweniuje czysto i z najbliższej odległości do siatki trafia Łodej, były zawodnik Iskry.

62' 1:0 Łodej,

Kilka chwil później drugą dogodną sytuację w tej połowie mają Ścinawianie. Do dośrodkowania z prawej strony boiska najlepiej ustawia się znowu Łodej, który podwyższa wynik spotkania.

70 2:0 Łodej.

Dobrze dysponowana tego dnia defensywa Odry nie pozwala na wiele przyjezdnym i mimo wielu prób wynik nie ulega zmianie.

Wynik w przekroju całego spotkania jak najbardziej sprawiedliwy. Odra pokazała lepszą piłkę i była zespołem dojrzalszym. Niedosyt pozostaje po tym, kiedy bramki padały w momencie kiedy lepiej grała Iskra. W drugiej połowie Odra stworzyła sobie tylko dwie sytuacje, które wykorzystała. Iskra natomiast w całym meczu takich "setek" nie miała i jedyne co mogła ugrać to remis, który niestety wymknął się.

Ostatnia kolejka zostanie rozegrana w najbliższą niedzielę, a przeciwnikiem biało-zielonych będzie Odra Chobienia. Mecz 20.11.2016 o godz. 14:00 na boisku w Księginicach.