Dalej bez punktów!

• autor: admin, 2015-08-24 16:43

Iskra Księginice - Odra Chobienia 3:6 (0:5)!

bramki dla Iskry: Migacz, Karczewski (k.) i Nalewajk.

Iskra w trzech ostatnich spotkaniach "o coś" nie zdobyła choćby punktu. Co prawda w tych meczach przeciwnicy byli wymagający jednak strata łącznie 16 bramek daje wiele do myślenia.

Odra do tego spotkania podeszła bardziej zmotywowana i zagrała tak jakby każdy trener sobie tego życzył.

W pierwszej połowie przewaga gości była na tyle wyraźna, że w pewnym momencie istniało zagrożenie kompletnym blamażem miejscowych i wynikiem dwucyfrowym.

Odra dominowała w każdym elemencie gry. Byli szybsi, lepiej operowali piłką, wygrywali walkę w powietrzu oraz częściej oddawali strzały na bramkę co przyniosło im szybkie efekty.

Bezradność Iskry w każdej formacji plus do tego błędy indywidualne w obronie, brak pomysłu na grę i wreszcie ani jednego celnego strzału na bramkę w pierwszej połowie skutkował wynikiem 0:5.

Iskra w tej części gry oddała jeden strzał na bramkę Pisarskiego - niecelny (44' Karczewski).

15' 0:1 Baranowski (Odra),

18' 0:2 Rusin (Odra),

26' 0:3 Dziadowicz (Odra),

34' 0:4 Dobek (Odra),

38' 0:5 Sypień (Odra) z rzutu karnego.

W drugiej połowie nie mając nic do stracenia trener Iskry Postrożny dokonuje trzech zmian. Goście "mając wynik" kontrolują wydarzenia na boisku nie pozwalają na nic wielkiego miejscowym. Na domiar złego przy stałym fragmencie gry Wasilewski popełnia błąd i piłka po strzale z rzutu wolnego wpada do siatki.

57' 0:6 Rusin (Odra) z rzutu wolnego.

Po tej bramce kompletnie rozkojarza się drużyna przyjezdnych i dają Iskrze rozwinąć skrzydła. Kilka składnych akcji kończy się bramkami jednak jest to za mało na odniesienie korzystnego rezultatu.

68' 1:6 Migacz as. Bar,

75' 2:6 Karczewski z rzutu karnego po faulu na Ćwiku,

82' 3:6 Nalewajk as. Migacz.

W samej końcówce Księginiczanie unikają kompromitacji strzelając trzy bramki. Niedosyt jednak zostaje, bo stracić 6 bramek na własnym boisku w meczu ligowym nie zdarzyło się już bardzo dawno.

Co do Odry to z takim podejściem, nastawieniem i przede wszystkim składem w tym sezonie może zajść daleko. Przekonała się o tym tydzień temu Kuźnia (4:0) i teraz Iskra.

Przed nami teraz dwa mecze, w których trzeba szukać punktów, bo jak nie teraz to kiedy i z kim...

Następne mecze w soboty o 17:00 kolejno z Kaczawą w Bieniowicach i Chojnowianką u siebie.