Nowy lider wygrywa!

• autor: admin, 2015-05-31 21:13

Iskra Księginice - Orla Wąsosz 1:4 (0:1).

bramka dla Iskry: Grolewski.

Wynik niestety nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Iskra w przekroju całego spotkania grała lepiej i miał więcej okazji do zdobycia bramki, ale to goście okazali się bardziej skuteczni i z boiska w Księginicach wywieźli pozycję lidera rozgrywek.

Pierwsza połowa nie zapowiadała wysokiej porażki miejscowych. Dogodne sytuacje Łodeja czy Srebniaka napawały optymizmem na zdobycz punktową Iskry. Niestety błąd sędziego i niesłusznie odgwizdany rzut wolny skutkował bramką dla przyjezdnych.

28' 0:1 Orla z rzutu wolnego,

Do końca pierwszej połowy nic się wielkiego nie wydarzyło i Orla mogła cieszyć sie z jednobramkowego prowadzenia.

W drugiej połowie inicjatywa należała do Księginiczan. Niestety piłka nie znalazła drogi do bramki. Najlepszą sytuacje zmarnował Rutkowski, który sam na sam przestrzelił.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i nie inaczej było tym razem. Kolejny stały fragment gry kończy się stratą bramki. Rzut wolny z około 30 metrów i piłka po rykoszecie po raz drugi wpada bramki.

70' 0:2 Orla z rzutu wolnego.

Po tej bramce było już praktycznie po meczu. Jednak Iskra w dalszym ciągu próbowała odrobić straty. Narażała się tym samym na groźne kontry. Po jednej z takich akcji pada trzecia bramka dla Orli.

80' 0:3 Orla,

Pomimo trzy bramkowej straty Iskra ma kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Tym razem Grolewski dwukrotnie staje w dogodnej sytuacji z czego jedna wykorzystuje. honorowe trafienie to wszystko na co było stać tego dnia gospodarzy.

82' 1:3 Grolewski as. Rzeczkowski,

Na koniec po błędzie bramkarza Orla ustala wynik spotkania.

88' 1:4 Orla.

Grupa pościgowa coraz bardziej zbliża się do Iskry. Cztery punkty nad strefą spadkowa i cztery mecze do końca. Następny mecz w Jaworze już 4 czerwca w czwartek o 17:00. Oby tym razem Księginice zagrały skuteczniej i przywiozły z trudnego terenu 3 punkty.