• autor: admin, 2014-09-27 21:35

Górnik Złotoryja - Iskra Księginice 2:3 (0:2)!!!

Bramki: Miłek, Migacz i samobój.

​Iskra powoli zaczyna udowadniać, że nie przez przypadek znalazła się w klasie okręgowej. Tym razem okazała się lepsza od faworyzowanego Górnika Złotoryja.

Iskra pojechała do Złotoryi pokazać dobry futbol, nie przegrać i nie stracić kontaktu z Chrobrym II Głogów. Plan powiódł się w 100 % bo zarówno Iskra zdobyła 3 punkty, zaprezentowała się co najmniej przyzwoicie, a i Chrobry przegrał z Konfeksem Legnica 1:0.

Spotkanie rozpoczęło się od badania sił z obu stron. Żadna z drużyn w tym czasie nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Przełom nastąpił po kwadransie gry, kiedy bramkarz gospodarzy wg sędziego asystenta złapał piłkę poza polem karnym. Rzut wolny wykonywał Miłek, który dał prowadzenie gościom.

17' 0:1 Miłek z rzutu wolnego.

Po chwili cieszyliśmy sie z kolejnej bramki. Tym razem Srebniak dośrodkowywał z lewej strony boiska. Piłkę niefortunnie przeciął obrońca Górnika kierując ją do własnej bramki.

22' 0:2 bramka samobójcza po dośrodkowaniu Srebniaka,

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezpiecznym 2:0 sędzia spotkania podyktował dyskusyjny rzut karny dla gospodarzy, z którego zaskoczeni byli sami zainteresowani. Strzał broni Wasilewski i pierwsza połowa kończy się dwubramkowym prowadzeniem Iskry.

44' Górnik nie wykorzystuje rzutu karnego.

W drugiej połowie do bardziej zdecydowanych ataków ruszają Górnicy jednak to goście zdobywają kolejną bramkę. Tym razem o piłkę  powalczył Stec, który podaje do Migacza, a ten strzałem w długi róg podwyższa wynik spotkania.

58' 0:3 Migacz as. Stec,

Napór miejscowych trwa, a Iskra umiejętnie się broni. Twierdza pada i Złotoryjanie zdobywają pierwszą bramkę w meczu.

63' 1:3 Górnik,

Do końca spotkanie pomimo dużego naporu miejscowych Iskra nie daje odebrać sobie zwycięstwa umacnia się na drugim miejscu w tabeli. Jeszcze w końcówce bramkę po rzucie rożnym strzałem głową zdobywają gospodarze, ale to jest wszystko co tego dnia mogą ugrać i trzy punkty jadą do Księginic.

84' 2:3 Górnik.